Jak získám nápovědu ke svému telefonu?

Podívejte se nejprve na naše uživatelské příručky. Pokud nenajdete, co hledáte, obraťte se na síťového operátora nebo obchod, kde jste telefon zakoupili.

Zapomněl jsem své heslo, co mám dělat?

Obraťte se na síťového operátora, u kterého se dozvíte, jak máte postupovat.

Nebo můžete obnovit tovární nastavení telefonu – varování: nejprve je vhodné zálohovat svá data, abyste nepřišli o důležité soubory. (Settings > Backup) Jděte do Menu > Settings (Nastavení) > Restore Factory Settings (Obnovit tovární nastavení) > Settings only (Pouze nastavení) a zadejte své heslo.

Jak si můžu změnit heslo.

Pokud si chcete změnit heslo, jděte do Menu > Settings (Nastavení) > Access codes (Přístupové kódy) > Change PIN code (Změnit PIN kód) > zadejte stávající kód > OK > zadejte nový PIN kód > OK > ověřte zadání > OK

Koupil jsem si telefon Nokia od společnosti Microsoft, je záruka stále platná?

V závislosti na zemi, ve které jste si telefon koupil, platí záruka po dobu 12 až 24 měsíců od zakoupení. Pokud tato lhůta ještě neuplynula, je váš telefon stále v záruce. Podrobnosti si můžete zjistiti u síťového operátora nebo v obchodě, kde jste telefon zakoupili, a nezapomeňte s sebou vzít doklad o nákupu (faktura nebo účtenka).

Kde mohu získat podporu pro svůj chytrý telefon Lumia?

Podporu pro telefony Lumia poskytují dva hlavní zdroje. Obecnou podporu a informace najdete na stránce nápovědy pro mobilní přístroje Microsoft Mobile. Potřebujete-li vyřešit problém nebo máte dotazy ohledně opravy, navštivte stránky společnosti B2X a vyhledejte svůj model Lumia.

Kde najdu záruční podmínky ke svému telefonu?

Podívejte se do uživatelské příručky přiložené k telefonu, nebo se obraťte na síťového operátora nebo obchod, kde jste telefon zakoupili.

Jak si můžu telefon nechat opravit nebo vyměnit?

Telefony častěji vyměňujeme než opravujeme. Pokud je váš telefon vadný, pomůže vám získat náhradní zařízení váš síťový operátor nebo obchod, kde jste telefon zakoupili.

Co mám dělat, pokud telefon ztratím nebo mi ho ukradnou?

Ihned se obraťte na síťového operátora a ohlaste, že je telefon ztracený. Pokud vám telefon ukradli, měli byste se také ihned obrátit na policii.

Kde se můžu podívat na celou nabídku telefonů Nokia?

Podívejte se sem – tady uvidíte naše nejnovější mobilní telefony. Všechny telefony Nokia, nebo alespoň některé z nich, jsou také dostupné u mobilních operátorů a prodejců telefonů.

Kde si můžu koupit telefon Nokia?

Telefon Nokia si můžete koupit u většiny mobilních operátorů a prodejců telefonů.

Můj telefon se nechce zapnout, co mám dělat?

Nechejte telefon nabíjet alespoň 10–30minut a potom jej zkuste zapnout. Pokud to nepomůže, obraťte se na síťového operátora nebo obchod, kde jste telefon zakoupili.

Můj telefon se nedobíjí, co mám dělat?

Nejprve do zásuvky, ve které telefon dobíjíte, zapojte jiné zařízení a ověřte, zda je zásuvka funkční. Potom zkontrolujte, zda není poškozený kabel nabíječky. Totéž udělejte u dobíjecího portu telefonu a odstraňte nečistoty, které se do něj mohly dostat. Pokud jste všechno zkontrolovali a všechno je v pořádku, zapněte telefon a zapojte jej do zásuvky – pokud je baterie úplně vybitá, může trvat 2–3 minuty, než se telefon začne nabíjet. Pokud to nepomůže, obraťte se na síťového operátora nebo obchod, kde jste telefon zakoupili.

Tipy k řešení problémů

Pokud budete mít s telefonem problémy, stojí za to vyzkoušet některé z těchto tipů:

Restartujte telefon

Vypněte telefon a vyjměte baterii. Počkejte 30 sekund, vložte baterii zpět do telefonu a zapněte telefon.

Nabijte telefon

Až bude baterie plně nabitá, odpojte nabíječku a zkuste telefon restartovat.

Pokud je baterie úplně vybitá, může trvat několik minut, než se zobrazí ukazatel dobíjení nebo než budete moci volat. Pokud jste baterii dlouho nepoužívali, je někdy nutné nabíječku několikrát připojit a odpojit.

Obnovte tovární nastavení

Pokud telefon nefunguje správně, zkuste jej resetovat. Resetování nemá vliv na dokumenty a soubory uložené v telefonu, ale přesto doporučujeme, abyste před obnovením továrních nastavení pro jistotu své soubory zálohovali. (Settings (Nastavení) > Backup (Zálohovat)).

  1. Ukončete všechny hovory a připojení.
  2. Jděte do Menu > Settings (Nastavení) > Restore Factory Settings (Obnovit tovární nastavení) > Settings only (Pouze nastavení).
  3. Zadejte své heslo.

Po obnovení původních nastavení se telefon vypne a znovu zapne. Může to trvat déle než obvykle.