Shopping bag with items Shopping bag loading Google Account Warning Chevron right Chevron down Chevron up Arrow left Arrow right Arrow left Arrow upward HMD Global Checkmark-outline Location New release /Mail Offer Privacy tip Account External link Facebook Instagram YouTube Twitter

Nokia 3 kullanıcı kılavuzu

Skip to main content
Tüm Cihazlar

Nokia 3

Yararlı Bağlantılar

PDF’i indirYazılım Güncellemeleri

Ülkeler ve Diller

Farklı bölgelerde ve dillerde ürün kullanıcı kılavuzları sunduğumuzdan, seçtiğiniz konumun dışındaki bir Nokia web sayfasına yönlendirilebilirsiniz.

Dil seçin
Tuşlar ve parçalarSIM kartı ve hafıza kartını takma veya çıkarmaTelefonunuzu şarj etmeTelefonunuzu açma ve kurmaÇift SIM ayarlarıTelefonunuzu kilitleme veya telefonunuzun kilidini açmaDokunmatik ekranı kullanma
Temel Adımlar

Metin yazma

Telefonunuzun klavyesini kullanarak hızlı ve etkili bir şekilde nasıl metin yazacağınızı öğrenin.

Ekran klavyesini kullanma

Ekran klavyesini kullanarak yazmak oldukça kolaydır. Klavyeyi; telefonunuzu hem dikey hem de yatay tutarak kullanabilirsiniz. Klavye düzeni farklı uygulamalarda ve dillerde değişiklik gösterebilir.

Ekran klavyesini açmak için bir metin kutusuna dokunun.

Büyük küçük harf arasında geçiş yapma

Üst karakter tuşuna dokunun. Büyük harf kilidi modunu açmak için tuşa iki kez dokunun. Normal moda geri dönmek için üst karakter tuşuna bir kez daha dokunun.

Numara veya özel karakter yazma

Numaralar ve simgeler tuşuna dokunun. Bazı özel karakter tuşları daha fazla simge gösterir. Diğer simgeleri görmek için simge veya özel karakterlerden birine dokunup bekleyin.

Emoji'ler ekleme

Emoji tuşuna dokunun ve emoji'yi seçin.

Metin kopyalama veya yapıştırma

Bir sözcüğe basılı tutup, sözcüğün önünde ve arkasındaki işaretleri sürükleyerek kopyalamak istediğiniz bölümü vurgulayın ve KOPYALA öğesine dokunun. Metni yapıştırmak için metni yapıştırmak istediğiniz yere dokunun ve Yapıştır öğesini belirleyin.

Karaktere aksan işareti ekleme

Karaktere dokunun ve basılı tutun. Klavye tarafından destekliyorsa, aksana ya da aksanlı karaktere dokunun.

Bir karakteri silme

Geri al tuşuna dokunun.

İmleci hareket ettirme

Yazdığınız bir kelimeyi düzenlemek için kelimeye dokunun ve imleci istediğiniz yere sürükleyin.

Klavye sözcük önerilerini kullanma

Hızlı ve daha doğru yazmanıza yardımcı olmak için siz yazdıkça telefonunuz sözcük önerilerinde bulunur. Sözcük önerileri tüm dillerde sunulmayabilir.

Bir sözcük yazmaya başladığınızda, telefonunuz olası sözcükleri önerir. İstediğiniz sözcük öneri çubuğunda görüntülendiğinde, sözcüğü seçin. Daha fazla öneri görüntülemek için öneriye dokunun ve basılı tutun.

Bu size yardımcı oldu mu?

Ülkeler ve Diller

Dil seçin

Hâlâ desteğe mi ihtiyacınız var?

Destekle iletişime geçin

Canlı sohbet

Canlı sohbet

Our chat service is open 24 hours a day, 7 days a week. Simply fill in your contact details and we'll connect you to a support representative.

Chat with us

Before starting chat with our customer support, please leave your contact details. Contact our chat support for online purchases support, product information, warranty support.

Yıldızla işaretlenmiş alanların doldurulması zorunludur.

Bize bir eposta gönderin

Bize sorununuzu anlatın. Size e-posta ile dönüş yapacağız.

Yardım

Bakım merkezleri

Uzmanlarımızın göz atması için cihazınızı bize getirmeyi mi tercih edersiniz? Size en yakın Nokia telefonlar bakım merkezini bulun.

Yakınınızda bir bakım merkezi bulun