Shopping bag with items Shopping bag loading Facebook Google Warning Chevron right Chevron down Chevron up Arrow left Arrow right Arrow left Arrow upward HMD Global Checkmark Location New release /Mail Offer Privacy tip External link Facebook Instagram YouTube Twitter

Nokia 5.1 Plus kullanıcı kılavuzu

Tüm Cihazlar

Nokia 5.1 Plus

Telefonunuzu güncel tutmaTuşlar ve parçalarSIM kartı ve hafıza kartını takma veya çıkarmaTelefonunuzu şarj etmeTelefonunuzu açma ve kurmaÇift SIM ayarlarıParmak izi kimliğini ayarlamaTelefonunuzu kilitleme veya telefonunuzun kilidini açmaDokunmatik ekranı kullanma

Pil ömrü

Telefonunuzdan en iyi şekilde yararlanırken istediğiniz pil ömrünü elde edin. Birkaç adımı uygulayarak telefonunuzda güç tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Pil ömrünü uzatma

Güç tasarrufu için:

  1. Pili her zaman tam olarak şarj edin.
  2. Dokunma sesi gibi gereksiz sesleri kapatın. Ayarlar > Ses > Gelişmiş öğesine dokunun ve tutmak istediğiniz sesleri, Diğer sesler ve titreşimler menüsünde seçin.
  3. Hoparlör yerine kablolu kulaklık kullanın.
  4. Telefon ekranını kısa bir süre sonra kapanacak şekilde ayarlayın. Ayarlar > Ekran > Gelişmiş > Uyku öğesine dokunun ve süre seçin.
  5. Ayarlar > Ekran > Parlaklık seviyesi öğesine dokunun. Parlaklık seviyesini ayarlamak için Parlaklık seviyesi kaydırıcısını sürükleyin. Uyarlanan parlaklık seçeneğinin devre dışı olmasına dikkat edin.
  6. Arka planda çalışan uygulamaları durdurun: check_box_outline_blank öğesine dokunun ve ihtiyacınız olmayan uygulamaları kapatın.
  7. Arka plan etkinlik yöneticisini etkinleştirin. Bazı uygulamaların veya e-postaların bildirimleri anında alınamayabilir. Uygulamaları beyaz listeye ekleyerek veya beyaz listeden kaldırarak pil ömrünü yönetebilirsiniz. Ayarlar > Pil > Arka plan etkinlik yöneticisi öğesine dokunun.
  8. Güç tasarrufunu açın: Ayarlar > Pil > Pil tasarrufu öğesine dokunun ve Açık olarak değiştirin.
  9. Seçime bağlı konum hizmetlerini kullanın: İhtiyacınız olmadığında konum hizmetlerini kapatın. Ayarlar > Güvenlik ve Konum > Konum öğesine dokunun ve Kapalı olarak değiştirin.
  10. Ağ bağlantılarını seçmeli olarak kullanın: Bluetooth'u yalnızca gerektiğinde açın. İnternete bağlanmak için mobil veri bağlantısı yerine Wi-Fi bağlantısı kullanın. Telefonunuzun kullanılabilir kablosuz ağları taramasını engelleyin. Ayarlar > Ağ ve İnternet > Wi-Fi öğesine dokunun ve Kapalı olarak değiştirin. Müzik dinlediğiniz veya telefonunuzu başka bir amaçla kullandığınız sırada çağrı yapmak veya çağrı almak istemiyorsanız, uçak moduna geçin. Ayarlar > Ağ ve İnternet > Uçak modu öğesine dokunun.

Uçak modu, mobil ağ bağlantılarını ve cihazınızın kablosuz özelliklerini kapatır.

Bu size yardımcı oldu mu?

Hâlâ desteğe mi ihtiyacınız var?

Destekle iletişime geçin

Canlı sohbet

Müşteri destek birimimiz ile sohbete başlamadan önce lütfen bizimle iletişim bilgilerinizi paylaşın.

Bize bir eposta gönderin

Bize sorununuzu anlatın. Size e-posta ile dönüş yapacağız.

Yardım

Bakım merkezleri

Uzmanlarımızın göz atması için cihazınızı bize getirmeyi mi tercih edersiniz? Size en yakın Nokia telefonlar bakım merkezini bulun.

Yakınınızda bir bakım merkezi bulun