Shopping bag with items Shopping bag loading Facebook Google Warning Chevron right Chevron down Chevron up Arrow left Arrow right Arrow left Arrow upward HMD Global Checkmark Location New release /Mail Offer Privacy tip External link Facebook Instagram YouTube Twitter

Nokia 5.1 Plus kullanıcı kılavuzu

Tüm Cihazlar

Nokia 5.1 Plus

Telefonunuzu güncel tutmaTuşlar ve parçalarSIM kartı ve hafıza kartını takma veya çıkarmaTelefonunuzu şarj etmeTelefonunuzu açma ve kurmaÇift SIM ayarlarıParmak izi kimliğini ayarlamaTelefonunuzu kilitleme veya telefonunuzun kilidini açmaDokunmatik ekranı kullanma

Bildirimler

Bildirimlerle telefonunuzda olup bitenden haberdar olun.

Bildirim panelini kullanma

Mesajlar veya cevapsız çağrılar gibi yeni bildirimler aldığınızda ekranın üst tarafındaki durum çubuğunda gösterge simgeleri görüntülenir. Bildirimler hakkında daha fazla bilgi görmek için, durum çubuğunu aşağıya sürükleyin. Görünümü kapatmak için, ekranda yukarıya çekin.

Bildirim panelini açmak için, durum çubuğunu aşağıya sürükleyin. Bildirim panelini kapatmak için, durum çubuğunu ekranda yukarıya sürükleyin.

Bir uygulamanın bildirim ayarlarını değiştirmek için, Ayarlar > Uygulamalar ve bildirimler > Bildirimler > Uygulama bildirimleri öğesine dokunun ve uygulama ayarlarını açmak üzere uygulama adına dokunun. Her uygulamanın bildirimlerini ayrı olarak kapatabilir veya açabilirsiniz. Hangi uygulamaların bildirim göndermesine izin verilmediğini görmek için, Tüm Uygulamalar > Uygulamalar: Kapalı öğesine dokunun.

İpucu: Bildirim noktalarını görmek için, Ayarlar > Uygulamalar ve bildirimler > Bildirimler öğesine dokunun ve Bildirim noktalarına izin ver seçeneğini açık olarak değiştirin. Bir bildirim almış ama bildirimi henüz kontrol etmemişseniz, uygulama simgesinin üstünde küçük bir nokta görünür. Kullanılabilir seçenekleri görmek için, simgeye dokunun ve basılı tutun. Açmak için bildirime dokunabilir veya kapatmak için bildirimi çekebilirsiniz.

Hızlı ayar simgelerini kullanma

Özellikleri etkinleştirmek için, bildirim panelindeki hızlı ayarlar simgelerine dokunun. Daha fazla simge görmek için, menüyü aşağıya sürükleyin.

Simgeleri yeniden düzenlemek için mode_edit öğesine dokunun, bir simgeye basılı tutun ve ardından, başka bir yere sürükleyin.

Bu size yardımcı oldu mu?

Hâlâ desteğe mi ihtiyacınız var?

Destekle iletişime geçin

Canlı sohbet

Sohbetimiz açık 09:00-18:00. İngilizce sohbet desteğimizden şu anda da faydalanabilirsiniz. Lütfen önce iletişim bilgilerinizi doldurun!

Bize bir eposta gönderin

Bize sorununuzu anlatın. Size e-posta ile dönüş yapacağız.

Yardım

Bakım merkezleri

Uzmanlarımızın göz atması için cihazınızı bize getirmeyi mi tercih edersiniz? Size en yakın Nokia telefonlar bakım merkezini bulun.

Yakınınızda bir bakım merkezi bulun