‌‌
Kullanıcı kılavuzları ve el kitapları

Nokia 5.1 Plus

Bildirimler

Bildirimlerle telefonunuzda olup bitenden haberdar olun.

Bildirim panelini kullanma

Mesajlar veya cevapsız çağrılar gibi yeni bildirimler aldığınızda ekranın üst tarafındaki durum çubuğunda gösterge simgeleri görüntülenir. Bildirimler hakkında daha fazla bilgi görmek için, durum çubuğunu aşağıya sürükleyin. Görünümü kapatmak için, ekranda yukarıya çekin.

Bildirim panelini açmak için, durum çubuğunu aşağıya sürükleyin. Bildirim panelini kapatmak için, durum çubuğunu ekranda yukarıya sürükleyin.

Bir uygulamanın bildirim ayarlarını değiştirmek için, Ayarlar > Uygulamalar ve bildirimler > Bildirimler > Uygulama bildirimleri öğesine dokunun ve uygulama ayarlarını açmak üzere uygulama adına dokunun. Her uygulamanın bildirimlerini ayrı olarak kapatabilir veya açabilirsiniz. Hangi uygulamaların bildirim göndermesine izin verilmediğini görmek için, Tüm Uygulamalar > Uygulamalar: Kapalı öğesine dokunun.

thumb_up_alt

İpucu: Bildirim noktalarını görmek için, Ayarlar > Uygulamalar ve bildirimler > Bildirimler öğesine dokunun ve Bildirim noktalarına izin ver seçeneğini açık olarak değiştirin. Bir bildirim almış ama bildirimi henüz kontrol etmemişseniz, uygulama simgesinin üstünde küçük bir nokta görünür. Kullanılabilir seçenekleri görmek için, simgeye dokunun ve basılı tutun. Açmak için bildirime dokunabilir veya kapatmak için bildirimi çekebilirsiniz.

Hızlı ayar simgelerini kullanma

Özellikleri etkinleştirmek için, bildirim panelindeki hızlı ayarlar simgelerine dokunun. Daha fazla simge görmek için, menüyü aşağıya sürükleyin.

Simgeleri yeniden düzenlemek için mode_edit öğesine dokunun, bir simgeye basılı tutun ve ardından, başka bir yere sürükleyin.

Bu size yardımcı oldu mu?

Change language

Choose location
Choose language

Destekle iletişime geçin

Eğitici videolar

(