‌‌
Kullanıcı kılavuzları ve el kitapları

Nokia 5.1 Plus

Konum servislerini kullanma

Bulunduğunuz yeri öğrenmek ve çektiğiniz fotoğraflara konumunuzu eklemek için Haritalar uygulamasını kullanın. Uydu veya ağ teknolojisi kullanılarak konumunuz belirlenebilirse, konum bilgileri bir fotoğrafa ya da videoya eklenebilir. Konum bilgisi içeren bir fotoğraf veya video paylaşırsanız, konum bilgileri fotoğraf veya video görüntüleyen kişilere gösterilebilir. Bazı uygulamalar, size çok çeşitli servisler sunmak için konum bilgilerinizi kullanabilir.

Konum servislerini açma

Telefonunuz; uydu konumlandırma sistemi, Wi-Fi veya ağ (Hücre Kimliği) tabanlı konumlandırma kullanarak haritadaki konumunuzu gösterir.

Konum bilginizin kullanılabilirliği, doğruluğu ve eksiksiz olması; konumunuza, çevrenize ve üçüncü taraf kaynaklara vb. bağlıdır ve sınırlı olabilir. Örneğin, binaların içinde veya yer altında konum bilgisi kullanılamayabilir. Konumlandırma yöntemleri ile ilgili gizlilik bilgileri için, HMD Global Gizlilik Poliçesi http://www.nokia.com/phones/privacy web sayfasına bakın.

Bazı uydu konumlama sistemleri, mobil ağ üzerinden küçük miktarda veri aktarımını gerektirebilir. Yolculuk sırasında veri maliyetlerini önlemek istiyorsanız, telefon ayarlarınızdaki mobil veri bağlantısı seçeneğini kapalı olarak değiştirebilirsiniz.

Wi-Fi konumlandırması, özellikle iç mekanlarda veya yüksek binaların arasında olduğunuzda ve uydu sinyallerini alamadığınızda konumlandırma doğruluğunu artırır. Wi-Fi kullanımının kısıtlı olduğu bir yerdeyseniz, telefonunuzun ayarlarından Wi-Fi bağlantısını kapatabilirsiniz.

Ayarlar > Güvenlik ve konum öğesine dokunun ve Konum seçeneğini açık olarak değiştirin.

Bu size yardımcı oldu mu?

Change language

Choose location
Choose language

Destekle iletişime geçin

Eğitici videolar

(