Shopping bag with items Shopping bag loading Facebook Google Account Warning Chevron right Chevron down Chevron up Arrow left Arrow right Arrow left Arrow upward HMD Global Checkmark-outline Location New release /Mail Offer Privacy tip Account External link Facebook Instagram YouTube Twitter

Nokia 5.1 Plus kullanıcı kılavuzu

Tüm Cihazlar

Nokia 5.1 Plus

Telefonunuzu güncel tutmaTuşlar ve parçalarSIM kartı ve hafıza kartını takma veya çıkarmaTelefonunuzu şarj etmeTelefonunuzu açma ve kurmaÇift SIM ayarlarıParmak izi kimliğini ayarlamaTelefonunuzu kilitleme veya telefonunuzun kilidini açmaDokunmatik ekranı kullanma
Haritalar

Konum servislerini kullanma

Bulunduğunuz yeri öğrenmek ve çektiğiniz fotoğraflara konumunuzu eklemek için Haritalar uygulamasını kullanın. Uydu veya ağ teknolojisi kullanılarak konumunuz belirlenebilirse, konum bilgileri bir fotoğrafa ya da videoya eklenebilir. Konum bilgisi içeren bir fotoğraf veya video paylaşırsanız, konum bilgileri fotoğraf veya video görüntüleyen kişilere gösterilebilir. Bazı uygulamalar, size çok çeşitli servisler sunmak için konum bilgilerinizi kullanabilir.

Konum servislerini açma

Telefonunuz; uydu konumlandırma sistemi, Wi-Fi veya ağ (Hücre Kimliği) tabanlı konumlandırma kullanarak haritadaki konumunuzu gösterir.

Konum bilginizin kullanılabilirliği, doğruluğu ve eksiksiz olması; konumunuza, çevrenize ve üçüncü taraf kaynaklara vb. bağlıdır ve sınırlı olabilir. Örneğin, binaların içinde veya yer altında konum bilgisi kullanılamayabilir. Konumlandırma yöntemleri ile ilgili gizlilik bilgileri için, HMD Global Gizlilik Poliçesi http://www.nokia.com/phones/privacy web sayfasına bakın.

Bazı uydu konumlama sistemleri, mobil ağ üzerinden küçük miktarda veri aktarımını gerektirebilir. Yolculuk sırasında veri maliyetlerini önlemek istiyorsanız, telefon ayarlarınızdaki mobil veri bağlantısı seçeneğini kapalı olarak değiştirebilirsiniz.

Wi-Fi konumlandırması, özellikle iç mekanlarda veya yüksek binaların arasında olduğunuzda ve uydu sinyallerini alamadığınızda konumlandırma doğruluğunu artırır. Wi-Fi kullanımının kısıtlı olduğu bir yerdeyseniz, telefonunuzun ayarlarından Wi-Fi bağlantısını kapatabilirsiniz.

Ayarlar > Güvenlik ve konum öğesine dokunun ve Konum seçeneğini açık olarak değiştirin.
Bu size yardımcı oldu mu?

Hâlâ desteğe mi ihtiyacınız var?

Destekle iletişime geçin

Canlı sohbet

Canlı sohbet

Our chat service is open 24 hours a day, 7 days a week. Simply fill in your contact details and we'll connect you to a support representative.

Bize bir eposta gönderin

Bize sorununuzu anlatın. Size e-posta ile dönüş yapacağız.

Yardım

Bakım merkezleri

Uzmanlarımızın göz atması için cihazınızı bize getirmeyi mi tercih edersiniz? Size en yakın Nokia telefonlar bakım merkezini bulun.

Yakınınızda bir bakım merkezi bulun