Shopping bag with items Shopping bag loading Google Account Warning Chevron right Chevron down Chevron up Arrow left Arrow right Arrow left Arrow upward HMD Global Checkmark-outline Location New release /Mail Offer Privacy tip Account External link Facebook Instagram YouTube Twitter

Nokia 5.1 Plus kullanıcı kılavuzu

Skip to main content
Tüm Cihazlar

Nokia 5.1 Plus

Yararlı Bağlantılar

Yazılım Güncellemeleri

Ülkeler ve Diller

Farklı bölgelerde ve dillerde ürün kullanıcı kılavuzları sunduğumuzdan, seçtiğiniz konumun dışındaki bir Nokia web sayfasına yönlendirilebilirsiniz.

Dil seçin
Başlarken

Dokunmatik ekranı kullanma

Önemli: Dokunmatik ekranı çizmekten kaçının. Dokunmatik ekranda asla gerçek tükenmez kalem, kurşun kalem veya başka sivri cisimler kullanmayın.

Öğeyi sürüklemek için dokunup tutma

Öğeyi sürüklemek için dokunup tutma

Parmağınızı birkaç saniye boyunca öğenin üstüne yerleştirin ve ekranda kaydırın.

Hızlıca Çekme

Hızlıca Çekme

Parmağınızı ekrana yerleştirin ve istediğiniz yöne kaydırın.

Uzun bir listede veya menüde ilerleme

Uzun bir listede veya menüde ilerleme

Hızlıca kaydırma hareketinde parmağınızı ekranda yukarıya veya aşağıya hızlıca kaydırın ve parmağınızı çekin. İlerlemeyi durdurmak için ekrana dokunun.

Yakınlaştırma ya da uzaklaştırma

Yakınlaştırma ya da uzaklaştırma

2 parmağınızı harita, fotoğraf veya web sayfası gibi bir öğe üzerine yerleştirin ve parmaklarınızı ayrı ayrı ya da birlikte kaydırın.

Ekran yönlendirmesini kilitleme

Ekranı dikey modda kilitlemek için parmağınızı ekranın üst kısmından aşağıya çekip Otomatik döndür öğesine dokunarak ekran yönlendirmesini Portre olarak değiştirin.

Navigasyon tuşlarını kullanma

Açık uygulamalarınızı görüntülemek için, genel görünüm tuşuna dokunun check_box_outline_blank.

Başka bir uygulamaya geçmek için, istediğiniz uygulamaya dokunun. Bir uygulamayı kapatmak için, yanındaki close simgesine dokunun.

Bir önceki ekrana geri dönmek için, geri tuşuna dokunun. Telefonunuz, ekranının son kilitlenmesinden itibaren ziyaret ettiğiniz tüm uygulamaları ve web sitelerini hatırlar.

Ana ekrana gitmek için, ana ekran tuşuna panorama_fish_eye dokunun. En son ziyaret ettiğiniz uygulama arka planda açık kalır.

Bu size yardımcı oldu mu?

Ülkeler ve Diller

Dil seçin

Hâlâ desteğe mi ihtiyacınız var?

Destekle iletişime geçin

Canlı sohbet

Canlı sohbet

Our chat service is open 24 hours a day, 7 days a week. Simply fill in your contact details and we'll connect you to a support representative.

Chat with us

Before starting chat with our customer support, please leave your contact details. Contact our chat support for online purchases support, product information, warranty support.

Yıldızla işaretlenmiş alanların doldurulması zorunludur.

Bize bir eposta gönderin

Bize sorununuzu anlatın. Size e-posta ile dönüş yapacağız.

Yardım

Bakım merkezleri

Uzmanlarımızın göz atması için cihazınızı bize getirmeyi mi tercih edersiniz? Size en yakın Nokia telefonlar bakım merkezini bulun.

Yakınınızda bir bakım merkezi bulun