Shopping bag with items Shopping bag loading Facebook Google Warning Chevron right Chevron down Chevron up Arrow left Arrow right Arrow left Arrow upward HMD Global Checkmark Location New release /Mail Offer Privacy tip External link Facebook Instagram YouTube Twitter

Nokia 5.1 Plus kullanıcı kılavuzu

Tüm Cihazlar

Nokia 5.1 Plus

Telefonunuzu güncel tutmaTuşlar ve parçalarSIM kartı ve hafıza kartını takma veya çıkarmaTelefonunuzu şarj etmeTelefonunuzu açma ve kurmaÇift SIM ayarlarıParmak izi kimliğini ayarlamaTelefonunuzu kilitleme veya telefonunuzun kilidini açmaDokunmatik ekranı kullanma

Metin yazma

Telefonunuzun klavyesini kullanarak hızlı ve etkili bir şekilde nasıl metin yazacağınızı öğrenin.

Ekran klavyesini kullanma

Ekran klavyesini kullanarak yazmak oldukça kolaydır. Klavyeyi; telefonunuzu hem dikey hem de yatay tutarak kullanabilirsiniz. Klavye düzeni farklı uygulamalarda ve dillerde değişiklik gösterebilir.

Ekran klavyesini açmak için bir metin kutusuna dokunun.

Büyük küçük harf arasında geçiş yapma

Üst karakter tuşuna dokunun. Büyük harf kilidi modunu açmak için tuşa iki kez dokunun. Normal moda geri dönmek için üst karakter tuşuna bir kez daha dokunun.

Numara veya özel karakter yazma

Numaralar ve simgeler tuşuna dokunun. Bazı özel karakter tuşları daha fazla simge gösterir. Diğer simgeleri görmek için simge veya özel karakterlerden birine dokunup bekleyin.

Emoji'ler ekleme

Emoji tuşuna dokunun ve emoji'yi seçin.

Metin kopyalama veya yapıştırma

Bir sözcüğe basılı tutup, sözcüğün önünde ve arkasındaki işaretleri sürükleyerek kopyalamak istediğiniz bölümü vurgulayın ve KOPYALA öğesine dokunun. Metni yapıştırmak için metni yapıştırmak istediğiniz yere dokunun ve Yapıştır öğesini belirleyin.

Karaktere aksan işareti ekleme

Karaktere dokunun ve basılı tutun. Klavye tarafından destekliyorsa, aksana ya da aksanlı karaktere dokunun.

Bir karakteri silme

Geri al tuşuna dokunun.

İmleci hareket ettirme

Yazdığınız bir kelimeyi düzenlemek için kelimeye dokunun ve imleci istediğiniz yere sürükleyin.

Klavye sözcük önerilerini kullanma

Hızlı ve daha doğru yazmanıza yardımcı olmak için siz yazdıkça telefonunuz sözcük önerilerinde bulunur. Sözcük önerileri tüm dillerde sunulmayabilir.

Bir sözcük yazmaya başladığınızda, telefonunuz olası sözcükleri önerir. İstediğiniz sözcük öneri çubuğunda görüntülendiğinde, sözcüğü seçin. Daha fazla öneri görüntülemek için öneriye dokunun ve basılı tutun.

İpucu:Önerilen sözcük kalın olarak vurgulanmışsa telefonunuz, yazdığınız sözcük yerine otomatik olarak bu sözcüğü kullanır. Sözcük yanlışsa, sözcüğe dokunup basılı tutarak diğer birkaç öneriyi görebilirsiniz.

Klavyenin yazarken öneriler göstermesini istemiyorsanız, metin düzeltmeyi kapatın. Ayarlar > Sistem > Diller ve giriş > Sanal klavye öğesine dokunun. Normalde kullandığınız klavyeyi seçin. Metin düzeltme öğesine dokunun ve kullanmak istemediğiniz metin düzeltme yöntemlerini kapatın.

Bu size yardımcı oldu mu?

Hâlâ desteğe mi ihtiyacınız var?

Destekle iletişime geçin

Canlı sohbet

Müşteri destek birimimiz ile sohbete başlamadan önce lütfen bizimle iletişim bilgilerinizi paylaşın.

Bize bir eposta gönderin

Bize sorununuzu anlatın. Size e-posta ile dönüş yapacağız.

Yardım

Bakım merkezleri

Uzmanlarımızın göz atması için cihazınızı bize getirmeyi mi tercih edersiniz? Size en yakın Nokia telefonlar bakım merkezini bulun.

Yakınınızda bir bakım merkezi bulun