Shopping bag with items Shopping bag loading Google Account Warning Chevron right Chevron down Chevron up Arrow left Arrow upward HMD Global Checkmark-outline Location New release /Mail Offer Privacy tip Account External link Facebook Instagram YouTube Twitter

Akıllı telefonumu nasıl sıfırlarım ve ilk fabrika ayarlarına tamamen döndürürüm?

Skip to main content
Destek ana sayfa

Destek Konuları

Servis ve tamirlerCihaz
Nokia telefonumu güvenli bir şekilde nasıl temizleyebilir ve dezenfekte edebilirim?
Sorunlar, destek ve cihaz bilgisi

Akıllı telefonumu nasıl sıfırlarım ve ilk fabrika ayarlarına tamamen döndürürüm?

Lütfen unutmayın: donanım sıfırlaması, akıllı telefonunuzdaki bütün verileri, ayarları ve içeriği silerek telefonu ilk fabrika ayarlarına döndürür. Donanım sıfırlamasından önce cihazınızı kesinlikle yedeklemenizi öneririz. Akıllı telefonunuzun uzaktan nasıl yedekleneceğini öğrenmek için burayı ziyaret edin.

Akıllı telefonunuzu sıfırlamak ve bütün içeriğini silmek için önce telefonunuzun bir güç kaynağına bağlı olduğundan emin olun. Ayrıca donanım sıfırlaması yaparken pilinizde en az %50 şarj olduğundan emin olmanızı öneririz.

Ses artırma tuşuna ve güç düğmesine aynı anda yaklaşık 30 saniye veya kök (root) menüsü görünene kadar basın. Sonra kök menüde yapmak istediğiniz işlemi seçin, bu durumda “Verileri sil/fabrika sıfırlaması” seçilir.

Alternatif olarak, Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla > Fabrika veri sıfırlaması > Telefonu sıfırla > Her şeyi sil'e dokunarak da donanım sıfırlaması gerçekleştirebilirsiniz.

Bu size yardımcı oldu mu?