‌‌
Uživatelské příručky a manuály

Nokia 7.1

Výdrž baterie

Využívejte telefon co nejlépe při požadované výdrži baterie. Energii telefonu můžete šetřit pomocí následujících kroků.

Prodloužení výdrže baterie

Jak ušetřit energii:

  1. Baterii vždy nabíjejte na maximum.
  2. Vypněte nepotřebné zvuky, například zvuky při dotyku displeje. Klepněte na možnost Nastavení > Zvuk > Rozšířená nastavení a v části Další zvuky a vibrace vyberte zvuky, které chcete zachovat.
  3. Místo reproduktoru používejte kabelová sluchátka.
  4. Nastavte displej telefonu tak, aby se po krátké době vypínal. Klepněte na možnost Nastavení > Displej > Rozšířená nastavení > Režim spánku a vyberte čas.
  5. Klepněte na možnost Nastavení > Displej > Úroveň jasu. Upravte jas přetažením posuvníku úrovně jasu. Možnost Adaptivní jas musí být vypnuta.
  6. Zakažte běh aplikací na pozadí: Klepněte na check_box_outline_blank a ukončete aplikace, které nepotřebujete.
  7. Aktivujte Správce aktivity na pozadí. Oznámení některých aplikací nebo e-maily nemusí být možné načíst okamžitě. Výdrž baterie můžete spravovat přidáváním aplikací na bílou listinu nebo jejich odebíráním. Klepněte na možnost Nastavení > Baterie > Správce aktivity na pozadí.
  8. Zapněte spořič energie: Klepněte na možnost Nastavení > Baterie > Úsporný režim a přepněte do polohy Zapnuto.
  9. Používejte služby pro určování polohy podle situace: Když služby určování polohy nepotřebujete, vypínejte je. Klepněte na Nastavení > Zabezpečení a poloha > Poloha a přepněte do polohy Vypnuto.
  10. Používejte připojení k síti s rozmyslem: Bluetooth zapínejte, jen když ho potřebujete. Pokud je to možné, připojujte se k internetu prostřednictvím Wi-Fi, a ne přes mobilní data. Vypněte v telefonu hledání dostupných bezdrátových sítí. Klepněte na možnost Nastavení > Síť a internet > Wi-Fi a přepněte do polohy Vypnuto. Pokud posloucháte hudbu nebo telefon používáte jinak, ale nechcete volat ani přijímat hovory, zapněte režim Letadlo. Klepněte na Nastavení > Síť a internet > Režim Letadlo.

Režim Letadlo ukončí připojení k mobilní síti a vypne bezdrátové funkce zařízení.

Pomohlo vám to?

Change language

Choose location
Choose language

Kontaktovat podporu

Výuková videa

(