Shopping bag with items Shopping bag loading Facebook Google Account Warning Chevron right Chevron down Chevron up Arrow left Arrow upward HMD Global Checkmark-outline Location New release /Mail Offer Privacy tip Account External link Facebook Instagram YouTube Twitter

recycle

Skip to main content
Domovská stránka podpory

Témata podpory

Recyklace

Svůj starý telefon ani příslušenství nevyhazujte. Místo toho je pošlete nám. My se postaráme o jejich bezpečnou likvidaci a vás to nebude stát ani korunu.

Požádat o recyklaci

Dá se můj starý telefon recyklovat?

Můžete nám odevzdat jakýkoli svůj starší nebo přebytečný telefon a my se postaráme o jeho bezpečnou recyklaci nebo likvidaci. Pokud máte podezření, že baterie v zařízení je jakkoli poškozená, spojte se s námi předtím, než nám zařízení pošlete. Poškozené baterie nelze přepravovat a měly by se bezpečně zlikvidovat ve vašem okolí.

Musím za recyklaci telefonu platit?

Zaslání telefonu k recyklaci u nás máte úplně zadarmo. Vaše zařízení bezpečně recyklujeme nebo zlikvidujeme.

Mám před recyklací smazat z telefonu všechna data?

Před odesláním telefonu k opravě nebo recyklaci je vždy vhodné vymazat z telefonu uživatelská data. I když dodržujeme maximální opatření pro bezpečné smazání vašich dat, neneseme zodpovědnost za jakoukoli ztrátu údajů v telefonu nebo neoprávněný přístup k nim.

Dostanu svůj telefon zpátky, když si to rozmyslím?

Bohužel ne. Jakmile telefon dorazí k nám, ujme se ho naše recyklační zařízení a vrácení už není možné.

Chci svůj telefon poslat k recyklaci. Jak ho připravím k odeslání?

Po vyplnění formuláře s požadavkem na likvidaci dostanete potvrzovací e-mail s pokyny, jak telefon připravit k bezpečnému odeslání. Důležité je tyto pokyny důsledně dodržet, vytisknout si přiložený přepravní list a přiložit ho k zásilce.

Ve kterých zemích je online žádost o recyklaci k dispozici?

Naše online žádost o recyklaci je aktuálně dostupná v Evropské unii, Norsku, Švýcarsku, Spojeném království a Spojených státech.

Pomohlo vám to?