‌‌
Kullanıcı kılavuzları ve el kitapları

Nokia 2.2

Pil ömrü

Telefonunuzdan en iyi şekilde yararlanırken istediğiniz pil ömrünü elde edin. Birkaç adımı uygulayarak telefonunuzda güç tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Pil ömrünü uzatma

Güç tasarrufu için:

  1. Pili her zaman tam olarak şarj edin.
  2. Dokunma sesi gibi gereksiz sesleri kapatın. Ayarlar > Ses > Gelişmiş öğesine dokunun ve tutmak istediğiniz sesleri, Diğer sesler ve titreşimler menüsünde seçin.
  3. Hoparlör yerine kablolu kulaklık kullanın.
  4. Telefon ekranını kısa bir süre sonra kapanacak şekilde ayarlayın. Ayarlar > Ekran > Gelişmiş > Uyku öğesine dokunun ve süre seçin.
  5. Ayarlar > Ekran > Parlaklık seviyesi öğesine dokunun. Parlaklık seviyesini ayarlamak için Parlaklık seviyesi kaydırıcısını sürükleyin. Uyarlanan parlaklık seçeneğinin devre dışı olmasına dikkat edin.
  6. Arka planda çalışan uygulamaları durdurun: Ana ekran tuşunu yukarı çekin ve kapatmak istediğiniz uygulamayı yukarı çekin.
  7. Güç tasarrufunu açın: Ayarlar > Pil > Pil tasarrufu öğesine dokunun ve Açık olarak değiştirin.
  8. Seçime bağlı konum hizmetlerini kullanın: İhtiyacınız olmadığında konum hizmetlerini kapatın. Ayarlar > Güvenlik ve Konum > Konum öğesine dokunun ve Konumu kullan seçeneğini devre dışı bırakın.
  9. Ağ bağlantılarını seçici kullanın: Bluetooth'u yalnızca gerektiğinde açın. İnternete bağlanmak için mobil veri bağlantısı yerine Wi-Fi bağlantısı kullanın. Telefonunuzun kullanılabilir kablosuz ağları taramasını engelleyin. Ayarlar > Ağ ve İnternet > Wi-Fi öğesine dokunun ve Wi-Fi'ı Kullan seçeneğini devre dışı bırakın. Müzik dinlediğiniz veya telefonunuzu başka bir amaçla kullandığınız sırada çağrı yapmak veya çağrı almak istemiyorsanız, uçak moduna geçin. Ayarlar > Ağ ve İnternet > Gelişmiş > Uçak modu öğesine dokunun. Uçak modu, mobil ağ bağlantılarını ve cihazınızın kablosuz özelliklerini kapatır.

Bu size yardımcı oldu mu?

Change language

Choose location
Choose language

Destekle iletişime geçin

Eğitici videolar