‌‌
Kullanıcı kılavuzları ve el kitapları

Nokia 2.2

Yüzünüzle telefonunuzu koruma

Telefonun kilidini açmak için yüzünüzü kullanabilirsiniz.

Yüzle kilit açmayı ayarlama

  1. Ayarlar > Güvenlik ve Konum > Yüzle kilit açma öğesine dokunun. Telefonunuzda ekran kilidi ayarlanmamışsa, Ekran kilidini ayarla öğesine dokunun.
  2. Kilit ekranı için hangi yedek kilit açma yöntemini kullanmak istediğinizi seçin ve telefonunuzda gösterilen yönergeleri izleyin.

Gözlerinizi kapatmayın, yüzünüzün tam görünür olduğundan ve şapka ya da güneş gözlüğü gibi herhangi bir nesne tarafından engellenmemiş olduğundan emin olun.

error_outline

Not: Telefonunuzun kilidini açmak için yüzünüzü kullanmak, bir parmak izi, desen veya parola kullanmaktan daha az güvenlidir. Telefonunuzun kilidi benzer görünümlü bir kişi tarafından veya bir nesne ile açılabilir. Yüzle kilit açma ters ışıklı veya çok karanlık ya da aydınlık ortamlarda düzgün şekilde çalışmayabilir.

Yüzünüzle telefonunuzun kilidini açma

Telefonunuzun kilidini açmak için, ekranı açın ve kameraya bakın.

Yüz tanıma hatası oluşursa telefonu herhangi bir yöntemle kurtarmak veya sıfırlamak için alternatif oturum açma yöntemleri kullanamazsanız telefonunuzun servis görmesi gerekir. Ek ücret ödemeniz gerekebilir ve telefonunuzdaki kişisel verilerin tümü silinebilir. Daha fazla bilgi için, yetkili servis merkezine veya telefonunuzu satın aldığınız bayiye danışın.

Bu size yardımcı oldu mu?

Change language

Choose location
Choose language

Destekle iletişime geçin

Eğitici videolar