Shopping bag with items Shopping bag loading Google Account Warning Chevron right Chevron down Chevron up Arrow left Arrow right Arrow left Arrow upward HMD Global Checkmark-outline Location New release /Mail Offer Privacy tip Account External link Facebook Instagram YouTube Twitter

Nokia 3 kullanıcı kılavuzu

Skip to main content
Tüm Cihazlar

Nokia 3

Yararlı Bağlantılar

PDF’i indirYazılım Güncellemeleri

Ülkeler ve Diller

Farklı bölgelerde ve dillerde ürün kullanıcı kılavuzları sunduğumuzdan, seçtiğiniz konumun dışındaki bir Nokia web sayfasına yönlendirilebilirsiniz.

Dil seçin
Tuşlar ve parçalarSIM kartı ve hafıza kartını takma veya çıkarmaTelefonunuzu şarj etmeTelefonunuzu açma ve kurmaÇift SIM ayarlarıTelefonunuzu kilitleme veya telefonunuzun kilidini açmaDokunmatik ekranı kullanma
Temel Adımlar

Pil ömrü

Telefonunuzdan en iyi şekilde yararlanırken istediğiniz pil ömrünü elde edin. Birkaç adımı uygulayarak telefonunuzda güç tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Pil ömrünü uzatma

Güç tasarrufu için:

  1. Telefonu gerektiği gibi şarj edin: Pili her zaman tam olarak şarj edin.
  2. Yalnızca ihtiyacınız olan sesleri seçin: Tuş sesi gibi gereksiz sesleri kapatın. Ayarlar > Sesler seçeneklerine dokunun ve Diğer sesler menüsünden etkin kalmasını istediğiniz sesleri seçin.
  3. Hoparlör yerine kablolu kulaklık kullanın.
  4. Telefon ekranı ayarlarını değiştirin: Telefon ekranını kısa bir süre sonra kapanacak şekilde ayarlayın. Ayarlar > Ekran > Uyku seçeneğine dokunun ve süreyi seçin.
  5. Ekran parlaklığını azaltın: Ayarlar > Ekran > Parlaklık seviyesi seçeneğine dokunun. Otomatik parlaklık seçeneğinin işaretli olmamasına dikkat edin. Parlaklığı ayarlamak için Parlaklık seviyesi kaydırıcısını sürükleyin.
  6. Arka planda çalışan uygulamaları durdurun: check_box_outline_blank tuşuna basın ve ihtiyacınız olmayan uygulamaları kapatın.
  7. Seçili konum hizmetlerini kullanın: İhtiyacınız olmadığında konum hizmetlerini kapatın. Ayarlar > Konum seçeneğine dokunun ve Kapalı olarak değiştirin.
  8. Seçili olan ağ bağlantılarını kullanın: Bluetooth'u yalnızca gerektiğinde açın. İnternete bağlanmak için, mobil veri bağlantısı yerine Wi-Fi bağlantısı kullanın. Telefonunuzun, kullanılabilir kablosuz ağları taramasını engelleyin. Ayarlar > Wi-Fi seçeneğine dokunun ve Kapalı olarak değiştirin. Müzik dinlediğiniz veya telefonunuzu başka bir amaçla kullandığınız sırada çağrı yapmak veya çağrı almak istemiyorsanız, Uçak moduna geçin. Ayarlar > Diğer > Uçak modu seçeneğine dokunun.
Bu size yardımcı oldu mu?

Ülkeler ve Diller

Dil seçin

Hâlâ desteğe mi ihtiyacınız var?

Destekle iletişime geçin

Canlı sohbet

Canlı sohbet

Our chat service is open 24 hours a day, 7 days a week. Simply fill in your contact details and we'll connect you to a support representative.

Chat with us

Before starting chat with our customer support, please leave your contact details. Contact our chat support for online purchases support, product information, warranty support.

Yıldızla işaretlenmiş alanların doldurulması zorunludur.

Bize bir eposta gönderin

Bize sorununuzu anlatın. Size e-posta ile dönüş yapacağız.

Yardım

Bakım merkezleri

Uzmanlarımızın göz atması için cihazınızı bize getirmeyi mi tercih edersiniz? Size en yakın Nokia telefonlar bakım merkezini bulun.

Yakınınızda bir bakım merkezi bulun