‌‌
Kullanıcı kılavuzları ve el kitapları

Nokia 5.1 Plus

Ses düzeyi denetleme

Ses düzeyini değiştirme

Gürültülü ortamlarda telefonunuzun çaldığını duymakta sorun yaşıyorsanız ya da aramaların sesi çok yüksekse, telefonunuzun yan tarafındaki ses düzeyi tuşlarını kullanarak ses düzeyini istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Cihazınıza zarar verebileceğinden, çıkış sinyali üreten ürünleri cihazınıza bağlamayın. Ses konnektörüne herhangi bir gerilim kaynağı bağlamayın. Bu cihazla kullanım için onaylananların dışında herhangi bir harici cihaz veya mikrofonlu kulaklığı ses konnektörüne bağlarsanız, özellikle ses düzeylerine dikkat edin.

Medya ve uygulamalar için ses düzeyini değiştirme

Telefonunuzun yan tarafındaki ses düzeyi tuşlarından birine basıp ses düzeyi durum çubuğunu görüntüleyin, keyboard_arrow_down öğesine dokunun, medya ve uygulamalar için ses düzeyi çubuğundaki kaydırıcıyı sağa veya sola sürükleyin.

Telefonu sessize alma

Telefonu sessize almak için, ses düzeyi azaltma tuşunu basılı tutun ve ardından, tuşa tekrar basın. İlk basış, telefonu yalnızca titreşime alır, ikinci basış telefonu sessize alır.

thumb_up_alt

İpucu: Telefonunuzun sessiz modda kalmasını istemiyor, ancak aramaları da hemen cevaplayamıyor musunuz? Gelen çağrıyı susturmak için, ses düzeyi azaltma tuşuna basın. Telefonunuzu, alındığında sesi kapatacak şekilde ayarlayabilirsiniz: Ayarlar > Sistem > Hareketler > Alındığında ses kapalı öğesine dokunun ve açık olarak değiştirin.

Gelen çağrıyı telefonu ters çevirerek reddedebilmek isterseniz, Ayarlar > Sistem > Hareketler > Çağrıyı reddetmek için ters çevir öğesine dokunun ve açık olarak değiştirin.

Bu size yardımcı oldu mu?

Change language

Choose location
Choose language

Destekle iletişime geçin

Eğitici videolar

(