Shopping bag with items Shopping bag loading Facebook Google Warning Chevron right Chevron down Chevron up Arrow left Arrow right Arrow left Arrow upward HMD Global Checkmark Location New release /Mail Offer Privacy tip External link Facebook Instagram YouTube Twitter

Nokia 5.1 Plus kullanıcı kılavuzu

Tüm Cihazlar

Nokia 5.1 Plus

Telefonunuzu güncel tutmaTuşlar ve parçalarSIM kartı ve hafıza kartını takma veya çıkarmaTelefonunuzu şarj etmeTelefonunuzu açma ve kurmaÇift SIM ayarlarıParmak izi kimliğini ayarlamaTelefonunuzu kilitleme veya telefonunuzun kilidini açmaDokunmatik ekranı kullanma

Veri dolaşım ücretlerinden tasarruf etme

Mobil veri ayarlarını değiştirerek veri dolaşım ücretlerini azaltabilir ve telefon faturalarınızdan tasarruf edebilirsiniz. En uygun bağlantı yöntemini kullanmak için Wi-Fi ve mobil ağ ayarlarını değiştirin.

Veri dolaşımı, şebeke servis sağlayıcınızın sahibi olmadığı veya işletmediği ağlar üzerinden veri almak için telefonunuzun kullanılması anlamına gelir. Dolaşımdayken, özellikle de yurt dışında bulunduğunuz zamanlarda internete bağlanmak veri maliyetlerini önemli ölçüde artırabilir.

Wi-Fi bağlantısı kullanmak, genellikle mobil veri bağlantısı kullanmaktan daha hızlı ve daha ekonomiktir. Hem Wi-Fi hem de mobil veri bağlantısının mevcut olması durumunda, telefonunuz Wi-Fi bağlantısını kullanır.

Wi-Fi ağına bağlanma

  1. Ayarlar > Ağ ve İnternet > Wi-Fi öğesine dokunun.
  2. Wi-Fi ağının Açık olduğundan emin olun.
  3. Kullanmak istediğiniz bağlantıyı seçin.

Mobil veri bağlantısını kapatma

Ekranın üstünden aşağıya kaydırın, network_cellMobil veri öğesine dokunun ve Mobil veri öğesini kapalı olarak değiştirin.
İpucu: Veri kullanımınızı takip etmek için Ayarlar > Ağ ve İnternet > Veri kullanımı öğesine dokunun.

Veri dolaşımını durdurma

Ayarlar > Ağ ve İnternet > Mobil ağ öğesine dokunun ve Dolaşım öğesini kapalı olarak değiştirin.
Bu size yardımcı oldu mu?

Hâlâ desteğe mi ihtiyacınız var?

Destekle iletişime geçin

Canlı sohbet

Sohbetimiz açık 09:00-18:00. İngilizce sohbet desteğimizden şu anda da faydalanabilirsiniz. Lütfen önce iletişim bilgilerinizi doldurun!

Bize bir eposta gönderin

Bize sorununuzu anlatın. Size e-posta ile dönüş yapacağız.

Yardım

Bakım merkezleri

Uzmanlarımızın göz atması için cihazınızı bize getirmeyi mi tercih edersiniz? Size en yakın Nokia telefonlar bakım merkezini bulun.

Yakınınızda bir bakım merkezi bulun