Shopping bag with items Shopping bag loading Facebook Google Account Warning Chevron right Chevron down Chevron up Arrow left Arrow right Arrow left Arrow upward HMD Global Checkmark-outline Location New release /Mail Offer Privacy tip Account External link Facebook Instagram YouTube Twitter Delivery Smartphone

Uživatelská příručka k telefonu Nokia 1

Všechna zařízení

Nokia 1

Aktualizujte průběžně software telefonuTlačítka a částiVkládání a vyjímání SIM karty a paměťovou kartyNabíjení telefonuZapnutí a nastavení telefonuNastavení dvou SIM karetZamykání a odemykání telefonuDotykový displej
Základy

Psaní textu

Informace o rychlém a efektivním psaní textu na klávesnici telefonu

Klávesnice na displeji

Psaní na klávesnici na displeji je snadné. Klávesnici můžete používat, když telefon držíte svisle i vodorovně. Rozložení klávesnice se může v různých aplikacích a jazycích lišit.

Klávesnici na displeji otevřete tak, že klepnete na pole pro psaní textu.

Přepínání mezi velkými a malými písmeny

Klepněte na tlačítko Shift. Chcete-li zapnout režim psaní velkých písmen, na toto tlačítko poklepejte. Dalším klepnutím na tlačítko Shift se vrátíte do normálního režimu.

Psaní číslic nebo speciálních znaků

Klepněte na tlačítko číslic a symbolů. Na některých tlačítcích speciálních znaků může být více symbolů. Chcete-li zobrazit další symboly, přidržte symbol nebo speciální znak.

Vkládání symbolů emoji

Klepněte na tlačítko emoji a vyberte symbol emoji.

Kopírování a vkládání textu

Klepněte na slovo a přidržte na něm prst, přetažením značek před a za slovem zvýrazněte text, který chcete kopírovat, a klepněte na možnost KOPÍROVAT. Při vkládání textu klepněte na místo, kam chcete text vložit, a zvolte možnost VLOŽIT.

Přidání diakritického znaménka ke znaku

Klepněte na znak a přidržte na něm prst a klepněte na znaménko nebo znak s diakritikou (pokud ho vaše klávesnice podporuje).

Odstraňování znaků

Klepněte na tlačítko Krok zpět.

Posouvání kurzoru

Chcete-li upravit právě napsané slovo, klepněte na slovo a přetáhněte kurzor na požadované místo.

Návrhy slov na klávesnici

Telefon vám při psaní může navrhovat slova, aby psaní urychlil a zpřesnil. Funkce navrhování slov nemusí být k dispozici ve všech jazycích.

Když začnete psát slovo, telefon navrhuje možná slova. Když je na panelu návrhů zobrazeno požadované slovo, zvolte ho. Chcete‑li zobrazit další návrhy, klepněte na návrh a přidržte na něm prst.

Tip Pokud je navržené slovo označeno tučně, telefon jím psané slovo nahrazuje automaticky. Pokud je slovo napsáno špatně, klepněte na něj a přidržte na něm prst, a uvidíte několik dalších návrhů.

Pokud nechcete, aby klávesnice při psaní navrhovala slova, vypněte funkci Oprava textu. Klepněte na Nastavení > Systém > Jazyk a zadávání > Virtuální klávesnice. Vyberte klávesnici, kterou obvykle používáte. Klepněte na Oprava textu a vypněte metody opravy textu, které nechcete používat.

Pomohlo vám to?

Potřebujete další podporu?

Kontaktovat podporu

Chatujte s podporou

Chatujte s podporou

Naše chatovací služba je otevřena 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Jednoduše vyplňte své kontaktní údaje a my vás spojíme se zástupcem podpory.

Pošlete nám e-mail

Povězte nám o svém problému a my se vám ozveme e-mailem.

Pomoc a asistence

Oprava nebo výměna

Vyzkoušeli jste všechny možnosti, jak problém vyřešit sami, a telefon přesto nefunguje? Pak nás nechte, abychom se o to postarali.

Recyklace

Pošlete nám svůj starý telefon a my se postaráme o jeho bezpečnou likvidaci.