Shopping bag with items Shopping bag loading Facebook Google Warning Chevron right Chevron down Chevron up Arrow left Arrow right Arrow left Arrow upward HMD Global Checkmark Location New release /Mail Offer Privacy tip External link Facebook Instagram YouTube Twitter

Nokia 5.1 Plus kullanıcı kılavuzu

Tüm Cihazlar

Nokia 5.1 Plus

Telefonunuzu güncel tutmaTuşlar ve parçalarSIM kartı ve hafıza kartını takma veya çıkarmaTelefonunuzu şarj etmeTelefonunuzu açma ve kurmaÇift SIM ayarlarıParmak izi kimliğini ayarlamaTelefonunuzu kilitleme veya telefonunuzun kilidini açmaDokunmatik ekranı kullanma

Bluetooth®

Telefon, bilgisayar, kulaklık seti ve araç kiti gibi diğer uyumlu cihazlara kablosuz olarak bağlanabilirsiniz. Ayrıca, fotoğraflarınızı uyumlu telefonlara veya bilgisayarınıza da gönderebilirsiniz.

Bluetooth aksesuarına bağlanma

Telefonunuzu kullanışlı birçok Bluetooth cihazına bağlayabilirsiniz. Örneğin, kablosuz mikrofonlu kulaklık (ayrı olarak sağlanır) sayesinde elleriniz serbestken telefonla konuşabilir ve çağrı sırasında bilgisayarınızda çalışmak gibi işlerinizi yapmaya devam edebilirsiniz. Telefonunuzu bir Bluetooth cihazına bağlama işlemi, eşleştirme olarak adlandırılır.

 1. Ayarlar > Bağlı cihazlar > Bluetooth öğesine dokunun.
 2. Bluetooth öğesini Açık olarak değiştirin.
 3. Diğer cihazın açık olduğundan emin olun. Eşleme işlemini diğer cihazdan başlatmanız gerekebilir. Ayrıntılar için, diğer cihazın kullanıcı kılavuzuna bakın.
 4. Telefonunuzu ve cihazı eşleştirmek için, bulunan Bluetooth cihazları listesindeki cihaza dokunun.
 5. Parola yazmanız gerekebilir. Ayrıntılar için, diğer cihazın kullanıcı kılavuzuna bakın.

Bluetooth kablosuz iletişim teknolojisini kullanan cihazlar radyo dalgalarını kullanarak iletişim kurduklarından, bu cihazların birbirlerini doğrudan görmesi gerekmez. Bağlantının duvar gibi engeller veya diğer elektronik cihazlardan kaynaklanan parazitlenmeye maruz kalma olasılığı bulunmakla birlikte, Bluetooth cihazları arasındaki mesafe en fazla 10 metre (33 ft.) olmalıdır.

Eşleştirilmiş cihazlar Bluetooth açık olduğunda telefonunuza bağlanabilir. Diğer cihazlar ancak Bluetooth ayarları görünümü açıksa telefonunuzu algılayabilir.

Bilinmeyen bir cihazla eşleştirme yapmayın ve bu tür bir cihazdan gelen bağlantı isteklerini kabul etmeyin. Bu, telefonunuzun zararlı içeriklerden korunmasına yardımcı olur.

Eşlemeyi kaldırma

Telefonunuzla eşleştirdiğiniz cihaza artık sahip değilseniz eşleştirmeyi kaldırabilirsiniz.

 1. Ayarlar > Bağlı cihazlar > Bluetooth öğesine dokunun.
 2. Cihazın adının yanındaki settings öğesine dokunun.
 3. UNUT öğesine dokunun.

Bluetooth ile arkadaşınızın telefonuna bağlanma

Arkadaşınızın telefonuna kablosuz bağlanmak, fotoğraf ve daha fazlasını paylaşmak için Bluetooth kullanabilirsiniz.

 1. Ayarlar > Bağlı cihazlar > Bluetooth öğesine dokunun.
 2. Her iki telefonda da Bluetooth'un açık olduğundan emin olun.
 3. Telefonların birbirine görünür olduğundan emin olun. Telefonunuzun diğer telefonlara görünür olması için Bluetooth ayarları görünümünde olmalısınız.
 4. Menzil içindeki Bluetooth telefonları görebilirsiniz. Bağlanmak istediğiniz telefona dokunun.
 5. Diğer telefon için parola gerekiyorsa, parolayı yazın veya kabul edin ve Eşleştir öğesine dokunun.

Parola yalnızca yeni bir cihaza ilk kez bağlanırken kullanılır.

İçeriğinizi Bluetooth kullanarak gönderme

İçeriğinizi paylaşmak ya da çektiğiniz fotoğrafları bir arkadaşınıza göndermek istediğinizde, bunları uyumlu cihazlara göndermek için Bluetooth kullanın.

Aynı anda birden fazla Bluetooth bağlantısı kullanabilirsiniz. Örneğin, Bluetooth kulaklık kullanırken, başka bir cihaza bir şeyler göndermeye devam edebilirsiniz.

 1. Ayarlar > Bağlı cihazlar > Bluetooth öğesine dokunun.
 2. Bluetooth öğesini Açık olarak değiştirin.
 3. Göndermek istediğiniz içeriğe gidip share > Bluetooth öğesine dokunun.
 4. Bağlanılacak cihaza dokunun. Menzil içindeki Bluetooth cihazları görebilirsiniz.
 5. Diğer cihaz için parola gerekiyorsa, parolayı yazın. Oluşturabileceğiniz parola her iki cihaza da yazılmalıdır. Bazı cihazların parolaları sabittir. Detaylar için, diğer cihazın kullanıcı kılavuzuna bakın.

Alınan dosyaların konumu, diğer cihaza bağlıdır. Ayrıntılar için, diğer cihazın kullanıcı kılavuzuna bakın.

Bu size yardımcı oldu mu?

Hâlâ desteğe mi ihtiyacınız var?

Destekle iletişime geçin

Canlı sohbet

Sohbetimiz açık 09:00-18:00. İngilizce sohbet desteğimizden şu anda da faydalanabilirsiniz. Lütfen önce iletişim bilgilerinizi doldurun!

Bize bir eposta gönderin

Bize sorununuzu anlatın. Size e-posta ile dönüş yapacağız.

Yardım

Bakım merkezleri

Uzmanlarımızın göz atması için cihazınızı bize getirmeyi mi tercih edersiniz? Size en yakın Nokia telefonlar bakım merkezini bulun.

Yakınınızda bir bakım merkezi bulun