Shopping bag with items Shopping bag loading Google Account Warning Chevron right Chevron down Chevron up Arrow upward HMD Global Checkmark-outline Location New release /Mail Offer Privacy tip Account External link Facebook Instagram YouTube Twitter Mastercard Arrow right
Przejdź do treści głównej

Zbliżanie ludzi bez uszczerbku dla naszej planety

Telefony Nokia zawsze powstawały z myślą o długotrwałym użytkowaniu. Dłuższy okres korzystania z urządzenia jest korzystniejszy dla środowiska, a teraz idziemy o krok dalej. Od starań na rzecz ograniczenia e-odpadów po partnerstwa w celach związanych z ochroną środowiska, podejmujemy rzeczywiste działania, aby pomóc chronić naszą planetę.

Tworzenie telefonów o szczególnych walorach

Z każdym nowym telefonem wiążą się dwa rodzaje kosztów – cena jego zakupu i zasoby zużyte podczas jego produkcji. Użytkując telefony przez dłuższy czas, możemy obniżyć oba te koszty.

Telefony Nokia są wykonane z wysokiej jakości materiałów, a następnie przechodzą testy produktów bardziej energiczne niż średnia w branży¹. Ponadto dzięki oferowanym przez nawet 3 lata poprawkom zabezpieczeń, uaktualnieniom systemu operacyjnego Android™² i gwarancji producenta³ Twój telefon jest przygotowany wewnątrz i na zewnątrz na długotrwałe użytkowanie.

Nokia XR20: nasze najbardziej ekologiczne smartfony

Każdy aspekt telefonu Nokia X-series został zaprojektowany z myślą o doskonałości i trwałości. Trwalszy telefon to korzyść dla planety.

Sprawdź

Dlaczego Nokia?

Sprawdź

„Gdyby każdy mieszkaniec Europy używał swojego smartfona o rok dłużej, do 2030 r. moglibyśmy zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o tyle, o ile zredukowałoby ją wycofanie miliona samochodów z ruchu drogowego⁴”.

Profile środowiskowe telefonów Nokia

Sprawdź

Wymiana

Oszczędzaj pieniądze i zasoby naturalne, oddając urządzenie w rozliczeniu

Gdy przyjdzie pora na nowy telefon, nie wyrzucaj starego urządzenia. Zamiast tego oddaj je w rozliczeniu – bez względu na markę – i uzyskaj natychmiastową zniżkę na nowe urządzenie. W ten sposób przyczynisz się do ograniczenia ilości e-odpadów, a urządzenie nie trafi prosto na wysypisko.

Rozpoczęcie

Recykling

Możemy pomóc w recyklingu Twoich starych telefonów

Segregujemy już tworzywa sztuczne, metale, bioodpady i papier – równie ważne jest to w przypadku urządzeń elektronicznych. Jeśli nie masz pewności, jak oddać stare urządzenie do recyklingu, możemy Ci pomóc. Wyślij je do nas, a my bezpiecznie je zutylizujemy i poddamy recyklingowi jak najwięcej surowców. Nie zapłacisz za wysyłkę.

Wyślij zgłoszenie

Sprawmy, by telefony służyły nam dłużej

Sprawdź

Ograniczenie e-odpadów

Przeciętny konsument ma już trzy ładowarki do telefonów komórkowych⁵. Dlatego w przypadku modeli Nokia X20 i Nokia X10 usunęliśmy z zestawu ładowarkę ścienną, aby ograniczyć ilość wytwarzanych odpadów. Zamiast tego dołączyliśmy ochronne, w pełni biodegradowalne etui na telefon, które pod koniec okresu użytkowania nie obciąża planety.

„W 2019 r. w samej Unii Europejskiej 12 000 ton e-odpadów przypadało na ładowarki telefoniczne”.

Sadzenie drzew dzięki telefonowi

Zasialiśmy ziarno zmian w dziedzinie zrównoważonego rozwoju – nie tylko w przenośni. Telefony Nokia wraz z organizacją Ecologi umożliwiają klientom przyczynienie się do posadzenia prawdziwych drzew przy każdym zakupie wybranych smartfonów.

Zasadźmy razem

Sprawdź

„W ramach tej inicjatywy wspólnie zasadziliśmy ponad 160 000 drzew⁶ Chcemy kontynuować te działania, planując rozszerzenie zasięgu na więcej obszarów”.

Zacznij działać na rzecz klimatu z Ecologi

Sprawdź

Raport

Poznaj całą historię

Nasz system zarządzania zrównoważonym rozwojem koncentruje się na czterech kluczowych obszarach: środowisko, praca i prawa człowieka, zgodność z przepisami i zrównoważone zaopatrzenie. Przeczytaj nasz raport na temat zrównoważonego rozwoju, aby dowiedzieć się więcej osiągnięciach i celach w wymienionych obszarach.

Read report

¹ Przestrzegamy rygorystycznych standardów produkcyjnych, które są uznawane za jedne z najbardziej wymagających na świecie. Firma HMD Global do dzisiaj stosuje testy SPR, pierwotnie opracowane przez firmę Nokia, jako minimalny standard jakości. Obejmują one ponad 50 testów sprawdzających samą trwałość elementów sprzętowych, takich jak pomiar sił, energiczny przewrót, zużycie i zarysowanie czy zmęczenie mechaniczne.

² Od daty globalnej premiery urządzenia.

³ Zobacz zakres w Ograniczonej gwarancji producenta.

⁴ Według przeprowadzonego przez organizację European Environmental Bureau badania „Cool Products don’t cost the Earth” z 2019 r.: https://eeb.org/wp-content/uploads/2019/09/Coolproducts-briefing.pdf

⁵ Według raportu Komisji Europejskiej „Impact Assessment Study on Common Charger of Portable Devices” z 2019 r.: https://www.politico.eu/wp-content/uploads/2020/02/CLEAN-Common-charger-impact-assessment-study_draft.pdf

⁶ Dane liczbowe z maja 2022 r. Źródło: https://ecologi.com/nokia-phones?treeId=61a550325658119cb55a64bf